Sukces naszego stypendysty

16 października 2023

Stypendysta Fundacji - Jakub Mróz, znalazł się w gronie nominowanych do nagrody im. prof. Romana Czerneckiego.

Sukces naszego stypendysty
#studenci

Gratulacje dla naszego stypendysty!

Pan Jakub Mróz – laureat naszego Stypendium im. prof. Zbigniewa Pietrasińskiego, otrzymał nominację do nagrody im. prof. Romana Czerneckiego za najlepszy artykuł specjalistyczny w dziedzinie edukacji.

Nominację za artykuł pt. Bullying – prześladowanie rówieśnicze. Prawdy i mity na temat zjawiska, otrzymali wraz z Jakubem Mrozem: pani Małgorzata Wójcik z Zakładu Psychologii Ogólnej, Społecznej i Organizacji Uniwersytetu SWPS w Katowicach oraz pan Jacek Pyżalski z Wydziału Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Badając bullying, bardzo często spotykamy się z obiegowymi prawdami podzielanymi przez część dorosłych, także profesjonalistów – pedagogów i psychologów. Błędne koncepcje, nie mające podstaw w wynikach badań, nie pozwalają zauważyć w porę problemu, przeprowadzić skutecznej interwencji ani udzielić wsparcia młodym ludziom doświadczającym lub stosującym bullying, świadkom ani rodzicom.

Jakub Mróz, Małgorzata Wójcik, Jacek Pyżalski

Pełna treść artykułu dostępna jest na stronie Fundacji EFC.

Nagrodę im. prof. Romana Czerneckiego przyznaje Fundacja EFC naukowcom, praktykom i dziennikarzom za publikacje, które przyczyniają się do pogłębienia debaty o edukacji i do szukania odpowiedzi na wyzwania, z którymi mierzy się dziś polska szkoła.

Więcej o nagrodzie.
Pełna lista nominowanych.