Kim
jesteśmy

Jesteśmy fundacją Uniwersytetu SWPS. Działamy od 2010 roku. Przez te lata zmieniał się nasz zespół, ale jedno pozostało niezmienne - wizja, która wyznacza kierunek naszych działań.

Nasza WIZJA

Współtworzymy świat, w którym nauka dostarcza dobre rozwiązania na rzecz społeczeństwa.

Misja

Naszą misją jest działanie na rzecz rozwoju społeczeństwa - społeczeństwa otwartego, gotowego na zmiany i reagującego na wyzwania. W związku z tym:

01

Odpowiadamy na aktualne problemy społeczne, przekładając wyniki rzetelnie zrealizowanych badań na konkretne rozwiązania.

02

Wspieramy utalentowanych uczniów i uczennice, studentów i studentki, którzy świadomi swoich zdolności mają odwagę zdobywać kolejne szczyty.

Jeden zdolny człowiek może w przyszłości być odpowiedzialny za wiele innowacyjnych zmian.


Nasze wartości

Otwartość

 • Przejrzystość

  Jesteśmy przejrzyści w naszej działalności. Informujemy na bieżąco o źródłach finansowania naszych projektów, i sprawozdajemy się z wykonania środków nie tylko do odpowiednich instytucji, ale i wśród naszych darczyńców i zwolenników. Przekazane nam darowizny wydajemy zgodnie z ich przeznaczeniem.

 • Różnorodność

  Dbamy o to, by w naszym zespole były reprezentowane różne grupy i różne punkty widzenia. Co więcej, wiemy, że nie zawsze musimy się ze sobą zgadzać. Jesteśmy otwarci na odmienne perspektywy.

 • Współpraca

  Stawiamy na dialog i komunikację, i tego samego oczekujemy od naszych beneficjentów, beneficjentek i współpracowników, współpracownic.

Odwaga

 • Innowacyjność

  Nie boimy się wyzwań. Proponujemy rozwiązania nowe i nieszablonowe.

 • Popularyzacja

  Rozpowszechniamy wyniki badań i analiz, i przekładamy je na dobre rozwiązania.

Odpowiedzialność

 • Rzetelność

  Działania opieramy na zweryfikowanych danych, nasze programy są przemyślane i realizowane na najwyższym możliwym poziomie.

 • Budowanie więzi

  Nie tracimy kontaktu z osobami zaangażowanymi w działania Fundacji - chcemy wiedzieć, jak potoczyły się ich losy, kariera zawodowa; nie porzucamy naszych beneficjentów i beneficjentek.

 • Eksperckość

  Współpracujemy z ekspertami i ekspertkami w danej dziedzinie, jesteśmy gwarantem wiedzy i doświadczenia.