1,5% nic nie kosztuje,
a znaczy wiele

Co roku 1,5% podatku dochodowego od osób fizycznych trafia do organizacji pożytku publicznego. Możesz zdecydować, którą organizację chcesz wesprzeć. Wiemy, że każda złotówka przekazana na rozwój talentów, to inwestycja w naszą wspólną przyszłość.

Przekaż 1,5% podatku dochodowego na rzecz Fundacji Pro Akademika.

Wpisz w zeznaniu podatkowym
nasz numer KRS 0000373346.

Jak przekazać 1,5%

PITax.pl dla OPP

Rozlicz PIT on-line przy pomocy darmowej aplikacji PITax.pl. Nie musisz nic pobierać ani pamiętać naszego numeru KRS. Dane Fundacji uzupełnią się automatycznie. Z PITax.pl rozliczysz wszystkie ulgi. Z kreatorem wypełnisz zeznanie krok po kroku i złożysz je elektronicznie we właściwym Urzędzie Skarbowym.

Pobierz program PIT

Rozliczenie PIT online w PITax.pl funkcjonuje dzięki projektowi “PITax.pl dla OPP” prowadzonemu we współpracy z IWOP.

Twój e-PIT

Zeznanie podatkowe możesz szybko i sprawnie wypełnić dzięki rządowej aplikacji Twój e-PIT w e-Urzędzie Skarbowym. Pamiętaj, by wpisać numer KRS Fundacji Pro Akademika: 0000373346.

Podanie celu szczegółowego 1,5% jest opcjonalne, ale jeśli któryś z naszych programów szczególnie Cię zainteresował, możesz wpisać jeden z poniższych celów szczegółowych:

PIT tradycyjny

PIT rozliczysz też tradycyjnie w formie papierowej. W zeznaniu wpisz nasz numer KRS 0000373346 i jeśli chcesz, jeden z naszych celów szczegółowych.

Co robimy z Twoim 1,5%?

W 2023 r. z tytułu podatku dochodowego za rok 2022 na rzecz Fundacji przekazano 32 225,30 zł. Z tego 20 404,40 zł wpłynęło na rzecz Funduszu Stypendialnego Talenty. Kwota 2 245,30 zł dofinansowała programy organizowane przez Szkoły Da Vinci. 2 867,80 zł zasiliło fundusz wsparcia studentów, studentek i doktorantów, doktorantek, w tym 464,30 zł pomoże osobom pochodzącym z Ukrainy. Kwota 6 707,70 zł to łączna wartość darowizn, przy których nie wskazano celu szczegółowego, zatem zostanie odpowiednio podzielona między nasze akcje.

Każda złotówka się liczy! Za każdym 1,5% stoją konkretne osoby. Wśród nich są przyszli badacze i badaczki, innowatorzy i innowatorki. Państwa wsparcie daje im możliwość kontynuowania swoich prac.

dyrektorka zarządzająca Fundacji Pro Akademika

W praktyce zebrana kwota daje nam możliwość przyznania co najmniej trzech Stypendiów Twórczych im. prof. Zbigniewa Pietrasińskiego, pięć stypendiów w ramach Studenckiego Funduszu Wsparcia lub dwa pełne stypendia Talenty. 1,5% może odmienić czyjeś życie - pozwoli podjąć decyzję o studiach, rozwijać pasje i zainteresowania. Dziękujemy!

Nasze akcje

Przedsiębiorczość w szkołach

Wsparcie dla nauczycieli i nauczycielek przedmiotu Biznes i Zarządzanie

Doktoranci
Visiting Scholars

Zapewnienie zatrudnienia pracownicom i pracownikom akademickim z Ukrainy.

Wsparcie psychologiczne
Ośrodek w Tomicach

Wsparcie psychologiczne i rozwojowe dla dzieci i młodzieży przebywających w ośrodku zakwaterowania uchodźców w Tomicach k. Warszawy.

Studencki Fundusz Wsparcia

Wsparcie finansowe dla wyjątkowych, zdolnych studentów i studentek przeznaczone na kontynuację nauki.

Wsparcie psychologiczne
Lotne zespoły wsparcia

Wsparcie psychologiczne dla osób przyjeżdżających do Poznania z objętej wojną Ukrainy.

NauczaMy

Pomoc nauczycielom i nauczycielkom w prowadzeniu angażujących zajęć zdalnych.

Fundusz Stypendialny Talenty

Pomoc zdolnej młodzieży w edukacji i rozwoju.

Doktoranci
Stypendia

Wsparcie dla zaangażowanych społecznie lub artystycznie młodych naukowców i naukowczyń.