RESQL

Współpraca z RESQL

21 października 2024

Stop przemocy rówieśniczej - razem zadbajmy o lepszy klimat szkoły.

Współpraca z RESQL
#dlaszkół
#edukacja
#nauczyciele
#uczniowie
#stopbullying

Z radością informujemy, że rozpoczynamy współpracę z zespołem RESQL.

Od dziś będziemy wspólnie rozwiązywać problem przemocy rówieśniczej w szkołach. Tym samym na naszym pokładzie witamy Karolinę Malinowską, która będzie kierowała projektem RESQL z ramienia Fundacji.

Karolina Malinowska
[email protected]
Psycholożka, badaczka, trenerka umiejętności psychospołecznych. Od wielu lat zajmuje się zagadnieniem przemocy rówieśniczej w polskich szkołach i jest współtwórczynią systemu zapobiegania przemocy RESQL. Całe życie zawodowe jest związana z edukacją, między innymi pracując w Instytucie Badań Edukacyjnych. W Fundacji odpowiada za projekt RESQL, którego celem jest wspieranie szkół w zapobieganiu zjawisku bullyingu.
Prywatnie uwielbia kino, książki i swoją rodzinę – ma naprawdę fajną.

Czym jest RESQL?

RESQL to innowacyjny system wspierający szkoły w rozwiązywaniu problemów przemocy rówieśniczej stworzony przy pełnym uczestnictwie społeczności szkolnej w oparciu o badania przeprowadzone przez zespół naukowców i naukowczyń Uniwersytetu SWPS, warsztaty z nauczycielami i nauczycielkami, uczniami i uczennicami oraz pilotaż działania systemu.

System RESQL opiera się na aplikacji na telefony komórkowe dla uczniów i uczennic oraz na panelu web dla nauczycieli interwentów. RESQL umożliwia anonimowe i przyjazne dla ucznia zgłaszanie niepokojących czy zagrażających zachowań rówieśników lub dorosłych.  Aplikacja działa na zasadzie anonimowego komunikatora dzięki któremu nauczyciel - interwent może nawiązać kontakt z osobą zgłaszającą zdarzenie.RESQL to również propozycje lekcji wychowawczych z metodologią i materiałami przetestowanymi w środowisku szkolnym.