Uroczystość wręczenia Stypendiów Twórczych za nami

11 lipca 2024

Kolejny raz spotkaliśmy się, by wspólnie świętować uzyskanie Stypendiów Twórczych.

Uroczystość wręczenia Stypendiów Twórczych za nami
#studenci

5 lipca, podczas uroczystego posiedzenia Senatu Uniwersytetu SWPS, wręczyliśmy dyplomy uzyskania Stypendiów Twórczych im. prof. Zbigniewa Pietrasińskiego.

Podczas uroczystości dyplomy odebrało dwoje tegorocznych stypendystów – Emilia KaczmarekMichał Skorupski. Małgorzata Polakowska – ze względów zdrowotnych, nie mogła do nas dołączyć osobiście i była z nami zdalnie.

Stypendia Twórcze to specjalne wyróżnienie przyznawane przez Fundację Pro Akademika, które powstało z inicjatywy profesora Zbigniewa Pietrasińskiego – popularyzatora nauki, nauczyciela akademickiego i wychowawcy wielu pokoleń studentów i studentek. Zgodnie z jego wolą stypendia te przeznaczone są dla najlepszych - najbardziej aktywnych i zaangażowanych studentów, studentek, doktorantów i doktorantek naszej uczelni.
Dziś kolejny raz wyróżnimy te osoby, które zdobytą wiedzę naukową przekładają na twórczą praktykę - czy to w działalności społecznej, czy artystycznej. Z dumą nazywam ich Stypendystami i Stypendystkami Fundacji Pro Akademika.

dyrektorka zarządzająca Fundacji Pro Akademika