Uchodźcy
Wsparcie psychologiczne

Ośrodek w Tomicach

Wsparcie psychologiczne i rozwojowe dla dzieci i młodzieży przebywających w ośrodku zakwaterowania uchodźców w Tomicach k. Warszawy.

Okres realizacji: 2022
Przy wsparciu: Stowarzyszenie Rotary Club Warszawa Fryderyk Chopin
Wartość projektu: 50 000 zł
Ośrodek w Tomicach
Program zakończony

Dziękujemy !

Dzięki Waszemu wsparciu udało się pomóc wielu osobom w realizacji ich marzeń. Wciąż jednak możesz wesprzeć jedną z akcji, które obecnie realizujemy.

Wesprzyj inne akcje
#Ukraina
#uchodźcy
#edukacja
#wsparciepsychologiczne

Kilka słów o programie

Nasze działania

Od czerwca do lipca 2022 r. Fundacja wspólnie ze Stowarzyszeniem Rotary Club Warszawa Fryderyk Chopin organizowała wsparcie psychologiczne i zajęcia edukacyjno-rozwojowe dla dzieci i młodzieży z Ukrainy przebywających w ośrodku zakwaterowania uchodźców w Tomicach.

Ośrodek zakwaterowania uchodźców w Tomicach funkcjonował od kwietnia do listopada 2022 r. W ośrodku przebywało około 100 osób, z czego połowę stanowiły dzieci i młodzież. Większość z nich nigdy wcześniej nie opuszczała swego kraju i gdyby nie została do tego zmuszona przez wybuch wojny, nigdy na taki krok by się nie zdecydowała.

Dzieci potrzebowały rozrywki, interakcji i kontaktu z osobami spoza ośrodka, aby móc się rozwijać i powoli zacząć przekonywać się do kraju obcego im kulturowo.

Wsparcie zostało zapewnione przez wykwalifikowane ukraińskie psycholożki, które wcześniej wzięły udział w szkoleniu z zakresu leczenia stresu i radzenia sobie z traumą „A Resilient Approach to Mental Health Interventions and Therapy” przeprowadzonym przez izraelską terapeutkę Ayelet Shmuel.

Dlaczego było warto

Nasze sukcesy

Choć nasz pobyt w ośrodku w Tomicach był krótki, i nie mógł być kontynuowany ze względu na zamknięcie ośrodka, cieszymy się, że mogliśmy pomóc przebywającym tam dzieciom i zadbać o ich samopoczucie.