Pro Akademika
O nas

Kim jesteśmy? Jesteśmy fundacją Uniwersytetu SWPS. Działamy od 2010 roku. Przez te lata zmieniał się nasz zespół, ale jedno pozostało niezmienne - wizja, która wyznacza kierunek naszych działań.

Nasza WIZJA

Współtworzymy świat, w którym nauka dostarcza dobre rozwiązania na rzecz społeczeństwa.

Misja

Naszą misją jest działanie na rzecz rozwoju społeczeństwa - społeczeństwa otwartego, gotowego na zmiany i reagującego na wyzwania. W związku z tym:

01

Odpowiadamy na aktualne problemy społeczne, przekładając wyniki rzetelnie zrealizowanych badań na konkretne rozwiązania.

02

Wspieramy utalentowanych uczniów i uczennice, studentów i studentki, którzy świadomi swoich zdolności mają odwagę zdobywać kolejne szczyty.

Jeden zdolny człowiek może w przyszłości być odpowiedzialny za wiele innowacyjnych zmian.

Nasze wartości

Otwartość

• Przejrzystość

Jesteśmy przejrzyści w naszej działalności. Informujemy na bieżąco o źródłach finansowania naszych projektów, i sprawozdajemy się z wykonania środków nie tylko do odpowiednich instytucji, ale i wśród naszych darczyńców i zwolenników. Przekazane nam darowizny wydajemy zgodnie z ich przeznaczeniem.

• Różnorodność

Dbamy o to, by w naszym zespole były reprezentowane różne grupy i różne punkty widzenia. Co więcej, wiemy, że nie zawsze musimy się ze sobą zgadzać. Jesteśmy otwarci na odmienne perspektywy.

• Współpraca

Stawiamy na dialog i komunikację, i tego samego oczekujemy od naszych beneficjentów, beneficjentek i współpracowników, współpracownic.

Odwaga

• Innowacyjność

Nie boimy się wyzwań. Proponujemy rozwiązania nowe i nieszablonowe.

• Popularyzacja

Rozpowszechniamy wyniki badań i analiz, i przekładamy je na dobre rozwiązania.

Odpowiedzialność

• Rzetelność

Działania opieramy na zweryfikowanych danych, nasze programy są przemyślane i realizowane na najwyższym możliwym poziomie.

• Budowanie więzi

Nie tracimy kontaktu z osobami zaangażowanymi w działania Fundacji - chcemy wiedzieć, jak potoczyły się ich losy, kariera zawodowa; nie porzucamy naszych beneficjentów i beneficjentek.

• Eksperckość

Współpracujemy z ekspertami i ekspertkami w danej dziedzinie, jesteśmy gwarantem wiedzy i doświadczenia.

Nasz zespół

Jesteśmy grupą ludzi, którzy wierzą, że warto pomagać. Wspierają nas pracownicy i pracownice naukowo-dydaktyczni Uniwersytetu SWPS, osoby ze środowiska biznesowego, a także wolontariusze i wolontariuszki.

Dyrektorka zarządzająca Fundacji

Project managerka z dziesięcioletnim doświadczeniem. Społeczniczka i aktywistka. Pierwsze kroki w koordynacji projektów stawiała w organizacji zajmującej się przeciwdziałaniem dyskryminacji ze względu na płeć. Obecnie jest koordynatorką projektów strategicznych na Uniwersytecie SWPS. Jednak jej serce nadal bije mocniej do projektów społecznych. Wolne chwile spędza w operze lub na spacerach z ukochanym psem Lakkiem.

Programy:

Dyrektorka Funduszu Stypendialnego Talenty
Katarzyna Kolasińska

Od 20 lat związana z Talentami: stworzyła koncepcję działania programu, a dzięki zaangażowaniu w projekt wielu ludzi i firm, może nadal wspierać w rozwoju młode, uzdolnione osoby. Z wykształcenia prawnik. Nigdy nie myślała, że praca z młodymi ludźmi zamieni się w przygodę jej życia.

Programy:

Wolontariuszka, Młodsza koordynatorka projektów
Aleksandra Grabowska

Studentka studiów magisterskich na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna na Uniwersytecie SWPS. Z Uniwersytetem SWPS jest związana nie tylko dzięki studiom, ale też dzięki pracy - od 3 lat wspiera realizację projektów w Biurze Dyrektor Generalnej. Miłośniczka roślin oraz zwierząt, w szczególności swojego kota Bąbla. W wolnym czasie sięga po książkę lub film o superbohaterach i superbohaterkach. Jest otwarta na nowe znajomości oraz doświadczenia, a przede wszystkim stawia na rozwój.

Wolontariusz, Koordynator social mediów
Piotr Antoni Gryc

Student studiów licencjackich na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna na Uniwersytecie SWPS. Poza studiowaniem na co dzień zajmuje się social mediami Uniwersytetu. Aktywnie uczestniczy w społeczności studenckiej, będac odpowiedzialnym między innymi za kanały mediów społecznościowych organizacji [KULTURALNA KLATKA] działającej na USWPS. Wolny czas spędza przy grach fabularnych bądź thrillerach.